TJ Maxx – The largest clothing brands in the world: History and offer

Sieć handlowa TJ Maxx działa od 1976 roku. Jej główna siedziba znajduje się we Framingham, Massachusetts, a obecnie prowadzi ponad 1200 sklepów w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Firma sprzedaje odzież, obuwie, artykuły wyposażenia wnętrz i inne dla mężczyzn, kobiet i dzieci w przystępnych cenach, które są do 80% niższe od ceny oryginalnej.

TJ Maxx to dyskontowy dom towarowy z wyjątkowo niskimi cenami designerskich marek. Z cenami do 50% niższymi od detalicznych, klienci oszczędzają pieniądze i otrzymują jakość, na którą zasługują w TJ Maxx.

Firma początkowo nosiła nazwę Marshalls, ale w 1989 roku zmieniła nazwę w ramach próby stworzenia krajowej marki, która konkurowałaby z innymi ekskluzywnymi detalistami, takimi jak Saks Fifth Avenue czy Lord & Taylor. Pierwszy sklep Marshall Field’s został otwarty w Chicago w 1905 roku przez braci Bernarda i Murraya Fieldów, którzy prowadzili go do 1946 roku, kiedy to ich syn Edward przejął działalność. Ostatecznie stał się on jednym z najmodniejszych domów towarowych w Ameryce, znanym z wprowadzenia wielu amerykańskich trendów w modzie, od odzieży codziennej do formalnej, poprzez reklamy z udziałem lokalnych modeli noszących rzeczy z każdej kategorii dostępnej w sklepie.

TJ Maxx jest własnością TJX Companies, Inc. i prowadzi również sklepy TK Maxx w Anglii i Irlandii; działają one od 1994 roku. We wrześniu 2007 roku TJX otworzył cztery nowe lokalizacje “poza centrum handlowym” o nazwie HomeSense, aby rozszerzyć swój rynek detaliczny na Kanadę, a także wzmocnić swoją pozycję na rynku mody domowej w Ameryce. Pierwszy sklep został zlokalizowany w miejscu dawnego Targetu, który został zamknięty na początku 2006 roku z powodu braku ruchu w centrum handlowym, w którym został otwarty dwa lata wcześniej – jest to ten sam problem, z którym zmagają się obecnie inni detaliści, tacy jak Gap (GPS), po otwarciu licznych lokalizacji poza centrum handlowym. Firma ma plany dalszego rozwoju na rok 2009, w tym ekspansji do mniejszych miast.

Największa konkurencja marki TJ Maxx jest Marshalls, a także inne sklepy z przecenami, takie jak Burlington Coat Factory i Ross Stores. Aby dotrzymać kroku konkurencji pod względem cen, TJ Maxx oferuje zniżki na wiele artykułów każdego dnia we wszystkich lokalizacjach.

Przyszłość marki TJ Maxx: Celem TJ Maxx jest utrzymanie swojej reputacji dyskontowego domu towarowego poprzez utrzymanie przystępnych cen i wartości swoich produktów. TJ Maxx będzie utrzymywał niskie ceny, aby przyciągnąć więcej klientów świadomych swojego budżetu, którzy szukają designerskich marek w przystępnych cenach.

Firma planuje ekspansję w ciągu najbliższych kilku lat, w tym otwieranie nowych sklepów i ewentualną ekspansję do Kanady ze sklepami TK Maxx, które już odniosły tam sukces. Głównym przyszłym konkurentem sieci TK Maxx i TJ Maxx będzie Ross Stores (ROST), którego tagline “Now That You’ve Found It… Prices So Low it Hurts” wydaje się dobrze pasować do przyciągnięcia konsumentów obu marek, którzy szukają głębokich zniżek poza tym, co mogą znaleźć gdzie indziej.

Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124