History and offer of GAP – The largest clothing brands in the world

GAP to firma, której współzałożycielami byli Donald Fisher i Doris Fisher w San Francisco w Kalifornii. Pierwszy sklep został otwarty w 1969 roku na Ocean Avenue. Celem GAP było stworzenie nowego stylu dla mężczyzn i kobiet w przystępnym przedziale cenowym. Zainspirował ich pomysł stworzenia marki detalicznej, która oferowałaby odzież po cenach niższych niż konkurencja. Nazwa została wybrana po prostu jako akronim od “General Apparel” (odzież). Firma szybko odniosła sukces dzięki swojej unikalnej strategii cenowej: sprzedaży wszystkich rzeczy w jednej cenie – 15 dolarów za sztukę, niezależnie od rodzaju i jakości. Dziś GAP ma ponad 2,100 sklepów w 23 krajach na całym świecie. Dowiemy się, co uczyniło z nich jedną z największych marek modowych w historii!

W 1971 roku Gap wprowadził uniformy dla sprzedawców, składające się z niebieskich dżinsów i białych T-shirtów z logo GAP na przedniej kieszeni; jest on używany do dziś, ale z czasem został zmodyfikowany. W 1974 roku międzynarodowa ekspansja Gap Inc. rozpoczęła się od otwarcia sklepów w Kanadzie i Australii pod różnymi szyldami. W 1979 roku Gap zaczął sprzedawać w większości sklepów towary pod własną marką w zależności od sezonu. W 1981 roku Gap stał się międzynarodową marką. W 1983 roku Gap był marką posiadającą 100 sklepów w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W 1984 roku było już 150 sklepów Gap. W 1990 roku Gap stał się globalną marką. W 1991 roku była to jedna z najlepiej prosperujących firm w Ameryce z 700 sklepami.

GAP był jednym z pionierów szybkiej mody. Umożliwił stworzenie nowego stylu dla mężczyzn i kobiet w przystępnym przedziale cenowym. Mając dziś ponad 2100 sklepów na całym świecie, GAP zdołał stać się jedną z największych marek modowych! Ogólnie rzecz biorąc, Gap jest dostępny w rozmiarach od 0 do 30 (rozmiar 25+ w USA), co czyni ich kolekcję znacznie większą w porównaniu z innymi markami! Dodatkowo, oferują różne style, takie jak dżinsy czy swetry. Co więcej, ponieważ kilka razy w roku przeprowadzają wielkie wyprzedaże, powinnaś mieć oko na ich stronę internetową! Wszystkie te okazje pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze i jednocześnie kupić ubrania, które idealnie pasują do Twojego gustu! Nie zwlekaj więc dłużej i odwiedź ich sklep. Będziesz miał możliwość wyboru spośród szerokiej gamy stylów i kolorów!

Największą konkurencją marki GAP są firmy ZARA i H&M.

Physical Address

304 North Cardinal St.
Dorchester Center, MA 02124